7 Kasım 2018 Günü Akrep Burcunda Gerçekleşecek Olan Yeniay: Gün Işığına Kavuşmak4 Dk. Okuma

Bu aralar havalar, ruh halimiz, kendimizle ve çevremizdekilerle olan ilişkilerimizin tamamı pek bir dalgalı. Bir iniyor bir çıkıyor; çoğu kez içimizden yükselen dalganın kaynağını bile anlayamadan kendimizi duygusal bir çalkantının içerisinde buluveriyoruz.

Tüm bu etkiler aslında biraz şu anki seyrimizin değişiyor olduğunun da bir göstergesi. Jüpiter Akrep burcunu terk etmeye hazırlanırken, hayatla ilgili son birkaç ders bırakıyor önümüze. Chiron’un buradaki olumlu etkisi; eksik kalan yanlarımızı şefkatle kucaklamanın, kendimizi ve sevdiklerimizi affetmenin, tüm kusurlarıyla birlikte olduğumuz durumu kabullenmenin önemine ışık tutuyor.

7 Kasım 2018 günü Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniay ise; bu anlamda bir silkelenme olacak gibi görünüyor. Bir nefes dehlizin derinlerine daldığımızdan; sonrasında var gücümüzle yüzeye çıkışımızı ve yeni bir hayat döngüsünü şifalandırıyoruz. Zira ne olursa olsun hayatta kaldık; şimdi Venüs retrosunun üzerimize yığdıklarından neyi nasıl yaratacağız, ona bir bakacağız.

Kavuşum, Akrep burcunun 16. Derecesinde gerçekleşiyor. Etkileri itibariyle öncelikle bizleri zemine çekmeye açık bir yeniay. Saklı tuttuğumuz gündemlerimize doğru ister istemez sürükleniyor gibiyiz. Ancak çok karanlığa çekilmek çok da iyi bir fikir değil. Dramalara yatkın yanımız, olayları gereğinden fazla büyütmeye; kendiniz güçsüz, güvensiz hissetmeye her zamankinden daha meyilli.

Bu yeniayın tuhaf bir teması da var: Korku. Akrep enerjisinin derin suları bizi bilinçaltımızın en görmekten ve yüzleşmekten kaçındığımız köşelerine doğru sürüklüyor. Uzun zaman önce vedalaştığımızı düşündüğümüz korkular, endişeler, başarısızlığa ve güvensizliğe dair zeminin en alt katmanlarına takılmış ve unutulmuş kimi tortular.. Hepsi yeniden gündemde.

O anlamda, hissettiğimiz şeyin bizi çokça soruya gark eden pek çok farklı yüzü var. Hazırlıksız biçimde ağına düştüğümüz bu belirsizlik; hem iç hem dış denizlerimizi karıştıran çoklu bir mekanizma gibi:

Aslında sevilmeye layık mıyız? Yeterince değerli, yeterince sevilesi, yeterince iyi özelliklere sahip miyiz? Hayatta elimizden geleni yaptık mı? İstediklerimizi var edebildik mi ve/veya edemediğimiz konularda eksiklikler bizden mi kaynaklanıyor?

Tüm bu sorular ve olası cevapların yarattığı yetersizlik ise; içimizde bir çok başka duygu uyandırıyor. Öfke, huzursuzluk, belirsizliğin sebep olduğu bir çeşit ayak direme isteği.

Ancak tüm bu duygusal karmaşaya rağmen, önemli olan içimizde yatan korku ve onun başımıza açtıklarıyla ne yapacağımıza karar vermek. Çünkü Neptün ve Plüton’un olumlu etkileri yeniay haritasında ilk bakışta göze çarpıyor. Aslında tüm çıkış yolu; mevcut mekanizmaları farklı biçimde çalıştırmayı başarmakta.

Ancak elbette yapması her zaman söylemesi kadar kolay değil. İnsanlar ve şartlar kolay değişmiyor. Olayların tüm kontrolü hiçbir zaman bizde değil. Çoğu zaman başımıza gelenler, kendi eylemlerimizin sonuçlarından bile kaynaklanmıyor. Başımıza geleni çözmeye ve mevcut deneyimizden anlam yaratmaya çabalamakla idare ediyoruz.

Bu sefer de yine öyle yapacağız. Öz motivasyonumuzu yüksek tutacak, motivasyon sebeplerimizi kendimiz belirleyecek ve kurmak istediğimiz hayata yönelik kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz. Karamsarlığa düşmek ya da içimizdeki dipsiz melankoliye çekilmek çözüm değil.

Yüzeyde kalmak, mevcut durumu bir oyunmuşçasına dışarısından izlemek, izlerken alınması gereken mesajı almayı ihmal etmemek; bu yeniay zamanı için iyi seçenekler. Yükselendeki İkizler enerjisine tutunurken hedefimiz; dışa vurulması gerekeni ihmal etmeden iç karanlığımızı akıtacak olumlu bir kanal bulmak. İçimizdeki saklı öfkeyi, kızgınlığı, yetersizlik endişesini ve korkuyu kendimizden uzağa salmak. Elbette yaşananlardaki tekrar eden öğeleri ve zihnimizle algıladığımız nedenleri kalbimizde de sakince içselleştirmeyi unutmadan.

Çünkü günün sonunda kimse kendi karanlığıyla yüzleşmeden gün ışığına kavuşmuyor. O yüzleşmenin açığa çıkardığı yaratıcı kuvvet ise hayatta çok az şeyde var.

Hayatın önünüze çıkardığı engelleri öz motivasyona çevirdiğiniz, kudreti bol bir yeniay dileğiyle!

Bir cevap yazın