9 Eylül 2018 Günü Başak Burcunda Gerçekleşecek Olan Yeniay: Topraklanmak, Özgürleşmek ve İyileşmek için En Doğru Zaman5 Dk. Okuma

İçimizin birden bire serinlediği bugünlerde; Eylül en tatlı yüzünü gösteriyor bizlere. Yaz sonu kaçamakları eşliğinde kendimizi yeni bir mevsime hazırlıyoruz. Zaman hala ondan kaçabildiğimiz sürece yavaş, öte yandan havanın erken kararmaları içerisinde gün batımı huzurları hayattan çaldığımız birer güzel an.

Birçokları içinse bu dönem yeni bir üretme ve çalışma döngüsünün başlangıcı. Zira gezegenler retro etkisinden kurtuldu, yazın bekleme ve geri durma süreci kendi ömrünü tamamladı. Başak enerjisinin artmasıyla birlikte gözümüze batan kimi eksiklikler ve idealimize uymadığını düşündüğümüz konu başlıkları; ilgilenilecekler listesinde hızla yerini almaya başladı bile.

Ancak mevcut gündemlerimiz ne olursa olsun; 9 Eylül 2018 Günü Başak burcunda gerçekleşecek olan yeniay, bizler açısından kozmik göstergeleri oldukça zengin ve kolaylıkla hayra yormaya açık göstergelere sahip. Belki de uzun süre sonra rahat ve umutlu bir nefes aldıracak bir süreç var önümüzde.

Kavuşum Başak burcunun 18. derecesi içerisinde gerçekleşiyor. Yeniayın yöneticisi Merkür, retrodan çıkmasının akabinde güçlü olduğu Başak burcunun ilk derecelerinden kendisini gösteriyor. Bu durum yeniayın hızını ve etkinliğini arttırması bakımından son derece önemli.

Zira aynı Merkür Başakta, Uranüs ve retro hareketini tamamlayan Satürnle birlikte büyük toprak üçgeni oluşturuyor. Bu durum bir nevi evrenin bizim için hazırladığı bir destek planı. Yaz sürecinde ne gibi sorgulamalar ve çözülmeler yaşandı bilmiyorum; fakat şimdi ondan arta kalanlarla bizim rasyonel değişimler kurgulamak için şahane bir fırsatımız var.

Bu dönüşüm, yükselen evinde kendisini gösteren Uranüs Boğa etkisi ile perçinleniyor. Karşısında ise; Venüs Akrep burcunda. Bu demek oluyor ki; beklenen değişiminin bilme isteğimizden beslenmesi; bir tutku veya ikili ilişkilerdeki bir güç mücadelesinden kaynaklanması da oldukça muhtemel.

Gel gelelim, mevcut dinamikler dahilinde bu durumun çok da kötü bir şey olduğu söylenemez. Bazen şartlara teslim olmak ve içimizdeki karanlığın açığa çıkmasına izin vermek de öğrenme sürecimizin bir parçası. Çünkü bazı şeyler kendini somut düzlemde var etmediği sürece, zihnimizin ve kolektifin derinliklerinde biriktirdiği özerk bilinç, hiç bir zaman tam anlamıyla özgür kalamıyor.

Bu anlamda; kişisel görüşüm yeniay zamanı baskın olan Neptünyen etkinin hayatlarımıza taşıyacağı şifaya güvenmek gerektiği yönünde. Zira o da, son derece güçlü olduğu bir konumda, Balık burcunda. Toprak su elementleri arasındaki bu tatlı çekişme, olumlu potansiyelleri beslemesi bakımından debisi yüksek bir hal alıyor ve birikmiş dönüşüm enerjisi bizi ileri doğru atılmaya çağırıyor. Hayallerimizi gerçekleştirmemiz de kendimize gereken şifayı evrenden ilgili alanlara yönlendirmemiz de bu atılıma bağlı. Açıkçası bizi hem kendimize hem de gelecek ideallerimize dair mantıklı değişimlerin beklediğine dair güçlü bir his var içimde.

Bu nedenle yeniay sürecine dair bazı hatırlatmaları yapmayı kendi adıma önemli buluyorum:

  • Bu yeniay her şeyden önce sizin iyileşme zamanınız. Bu nedenle size iyi gelecek kanallara sıkıca sarılın, kendinizi önemseyin ve öncelikleriniz için kimseden özür dilemeyin.

 

  • Atmaktan, bırakmaktan, sadeleşmekten, biraz daha özgürleşmekten korkmayın. Özellikle kendi öz sabotajınıza dair geçmiş kurguları geride bırakmak önemli. Önünüzde yepyeni bir siz iç ferahlığıyla sizi bekliyor.

 

  • Yeni bir yol almaktan ya da yön değiştirmekten çekinmeyin. Bu dönem ne yapacağınıza iyice karar vermek için oldukça doğru bir zaman. Her şeyi gözden geçirin ve sonra hedefe doğru harekete geçin.

 

  • Kökleriniz sizi beslemek için var, geride tutmak için değil. Başkalarına zarar vermediğiniz sürece; kendinizden öte kimseye ödenmeyecek bir borcunuz yok. Kendinizi önemseyin ve gereksiz suçluluklardan mümkün olduğunca kaçının.

 

  • Başak enerjisinin gereğinden fazla irdelemeye ve düşünmeye doğal bir yatkınlığı vardır. Aklınızın sizi hapsetmesine izin vermeyin. Kafanızdaki sesler çoğaldığında bunun ayırdına varın. Doğaya, meditasyona ya da size iyi gelen bir dinginlik haline kendinizi açın.

 

  • Özellikle bu dönemde kimilerimizin frekansının değişmesi oldukça muhtemel. Bu nedenle mutlaka ve mutlaka dinlenmeye vakit ayırın. Hayata es verin. Soluklanın. Arının ve arındırın. Ve unutmayın; doğanın ve toprağın şifacı çocukları için mesaj belli: Geride bıraktığımız süreçte pek çok yeni şey öğrendiniz. Şimdi bu öğrendiklerinizden yeni bir aşama, yeni bir iyileşme/iyileştirme biçimi yaratma zamanı. Bu gücü kullanmaktan ve daha güzelini var etmekten korkmayın.

Elinizi taşın altına koymaktan ve üzerinizdeki iyicil sorumluluktan kaçınmadığınız ferah ve iyileştirici bir yeniay niyetine!

 

https://lunardreamscape.wordpress.com/

Bir cevap yazın