Zamazihingo Nedir?

Zamazihingo, bir denge platformudur.
Aklımız, duygularımız, maneviyatımızın oluşturduğu karakterimizin artı ve eksi yanlarını, olumlu-olumsuz sonuçlarını, bilimsel verilerle, duygusal çıkarımlarla, geçmişten gelen bilgelikle ve günümüzün gerektirdiği düşünme biçimleriyle dengeli bir biçimde yorumlamaya çalışır.
Bu platformun amacı, dengeyi kaçırdığımız şu günlerde, “onu tekrar nasıl tesis edebiliriz?” sorusuna cevap bulmaktır.

Bunun için öncelikli olarak Y Kuşağı’na hitap ederek, geçmişten gelen bilgiyi yeni dünya ile harmanlama yöntemini kullanır.

Dünyada her gün gittiğimiz yöne lanet eden, söylenen ve hatta sinir krizleri geçiren, evrenin negatif havasına – istemeden de olsa- daha bir yangın taşıyan fazlasıyla insan var. Duygusal dengesizliklerimiz, artık aşk romanlarını değil, üçüncü sayfa cinnet köşelerini süslüyor.
Akli dengesizliklerimiz ise, artık bize doğru bir yol tayini vermek bir yana, başkalarının yolunu karartmayı makul gösteriyor.
Zamazihingo her alanda kurulacak organik, insanın aklına ve duygularına hitap edecek dengenin, bugün bizi huzursuz ve mutsuz eden dünya düzeninin ilacı olduğunu savunmaktadır. Barış, anlayış, merhamet ve şefkat, anlamını hepimizin bildiği ancak bugün uygulamak konusunda sıkıntı çektiği kavramlar. Gerçek barış için iç denge, iç denge içinse samimi sorgulama ve objektiflik için bilim şarttır. Kendisiyle kavgalı olan insanların oluşturduğu dünyanın barışçıl bir yapıda olması beklenemez.

Bu sebeple Y Kuşağı akılcılığıyla harmanlanmış bir 68 Kuşağı esintisi taşımasını istediğimiz Zamazihingo’da bu yönde çalışmalar yapmayı, insanlara sorularına cevap bulabilecekleri, kendilerini rahat hissedebilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyoruz.
Umarız siz de, bu yolculukta en az bizim kadar keyif alırsınız.

 

Zamazihingo Kurucusu

 

 

Emine Tülin Erinç

Profesyonel Koç

NLP Koçu

Öğrenci Koçu

Usui Reiki 1,2 Seviye

İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğrencisi,

Harp Akademileri, Harp Tarihi ve Strateji Bölümü Yüksek Lisans Mezunu,

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Lisans Mezunu,

Bir cevap yazın